Tants on kõigile

MER Stuudio pakub peamiselt mudilastele lastetantsu ja koolinoortele noortetantsu erinevaid stiile: street, showmix, lyrical jazz ja ladinamix (bailatino/zumba) tantsustiile.
Tants ei ole pelgalt trenn vaid teraapilise mõjuga, mis vabastab keha ja meele pingetest.

Lapsed naudivad liikumist ja tantsutehnika harjutusi, mis muudab keha liigutuste osas tundlikuks. Me avastame keha ruumis ja ajas, saades kontakti ja õpime, kuidas jagada teadlikult ja targalt oma jõudu.

Tantsimine on miskit, mida igaüks saaks teha. Kui leiad õige õpetaja, on see lõbus ja lihtne. Kõige raskem osa on esimese sammu tegemine – ennast tantsutrenni kirjapanemine ja kohale ilmumine. Kui need sammud on tehtud ja oled tantsusaalis, on edasi minek juba kergem. Kui mõtiskled tantsu peale ja sooviksid rohkem teada, tule külasta meie treeninguid asukohapõhiselt. Esimene proovitrenn aastaringselt tasuta.

Tantsust

Tants on üks kehalise liikumise vorme, mis hävitab kehast stressihormoone, täiustab kehalist vormi, parandab tervist ja suurendab erksust. Tants parandab märgatavalt rühti ja arendab koordinatsiooni, paraneb rütmitunnetus. Tantsu juures on oluline hea ja õige muusika, siis mõjutab see ka meeleolu, vabastab loovust ja tekitab paremat enesetunnet nii vaimselt kui füüsiliselt.

Tants parandab tervist ja kehalist vormi, kuna ta kiirendab ainevahetust, mis vähese liikumise tõttu kipub loiuks jääma.

Tantsimine nõuab füüsilist pingutust ehk lihaste tööd ja see omakorda tähendab seda, et lihased saavad tantsides jälle toonusesse. Tantsimine treenib praktiliselt kõiki suuremaid lihasrühmi. Loomulikult ei tohi unustada, et õigel toitumisel on asja juures väga suur roll. Veel paraneb märgatavalt painduvus, vastupidavus ja jõud. Tantsutrenn on tempo poolest tavaliselt aeroobset laadi ja sobib hästi südame-veresoonkonna treenimiseks, erinevaid tantse kasutades on väga lihtne vajaduse korral tempot ja pulssi tõsta või langetada.

Tantsimise juures on üks tähtsamaid asju hoolitsetud kehahoiak. Kui käia regulaarselt trennis, kus treener seda pidevalt meelde tuletab, harjutakse lõpuks täis tallale toetuma ja sirge seljaga ollakse ka trennivälisel ajal. Tulemuseks ongi parem rüht. Õige kehahoiak omakorda aitab vältida probleeme seljaga ja lampjalgsusega.
Tavaliselt alustatakse tantsu õpetamist väga lihtsatest põhisammudest ja tantsudest. Aja jooksu õpitakse tantse juurde ja koreograafiad lähevad aina keerulisemaks. Nii rütmi kui ka sammude ja liigutuste poolest. Nii paraneb koordinatsioon ja rütmitunnetus ning trennis ei hakka kunagi igav!

Võimatu on tantsida ilma hea rütmi ja muusikata. Hea muusika lisab tantsutreeningule emotsionaalsust. Lühidalt sellest veel, miks on muusika inimesele väga tähtis. Muusika mõjutab inimest füüsiliselt, sotsiaalselt ja vaimselt. Muusika põhikomponendid – rütm, helid ja liikumine kujundavad inimest. Muusika suunab inimese füsioloogilisi protsesse ja käitumist. Me oleme kõik tundnud mõnda muusikapala kuuldes südamerütmi kiirenemist või “kananahka” tekkimas oma ihul. Muusika mõjutab märkamatult meie elurütmi. Sarnase muusikastiili austajad leiavad lihtsalt ühise keele, seega on väga lihtne leida endale uusi sõpru. Muusika jõuab meie alateadvusse kiiremini kui sõna ja mõjutab meie emotsioone ja loovust.

Kokkuvõtteks on tants mitmete omaduste poolest üks parimaid viise ennast vormis hoida nii vaimselt kui füüsiliselt. Tantsivad inimesed on heas vormis, sirge seljaga, muretumad ja rõõmsameelsemad. Tants suunab inimesed ilusaks.

Beebi ja lastetants

Lastetants

Lastetants on eelkooliealistele lastele vanuses 3 – 7 aastat, mis on suunatud nii tüdrukutele, kui poistele. Tantsutunnid toimuvad 1 kord nädalas asukohapõhiselt lasteaias ja kestavad 30 minutit. Lastetants on kombineeritud erinevatest tantsustiilidest (rahvatants, loovtants, house, ballett, karaktertants, rütmika) mida nimetame showtantsuks.

Lastetantsu on põimitud mitmekülgsust, et arendada kehalisi võimeid: rühti, koordinatsiooni, motoorikat ning lisaks loovust, kehatunnetust ja rütmi. Lastetantsu eesmärk on tutvuda läbi loovmängude ja tegevuste, mille saatjaks on muusika, tantsumaailmaga. Seeläbi tõsta teadlikkust liikumise vastu. Õpitakse kergemaid koreograafiaid, mille liigutuste inspiratsiooni on ammutatud lastest endist

Põnnitants

Põnnitants pakub võimalusi kasvamiseks liikumise ja muusika saatel, kompides samm-samm haaval päris tantsumaailma.
Põnnitants on väikelastele vanuses 1 – 3 aastat, mis on suunatud nii tüdrukutele, kui poistele. Tantsutunnid toimuvad 1 kord nädalas asukohapõhiselt lasteaias ja kestavad 30 minutit. Põnnitants toetab lapse kõne arengut ja maailmamõistmist, annab varajase suhtlusrõõmu ja liikumispisiku, suurendab sotsialiseerumist eakaaslastega ja toetab positiivset meelestatust.

Põnnitantsu on põimitud mäng, rütm, liikumine muusika saatel. Pannakse proovile piirid ja seeläbi õpitakse tundma enda piire. Väga varases eas, kui beebid veel rääkida ei oska, väljendavad nad ennast läbi viiplemise ja iga liigutuse taga on sõna. Viiplemisest saadakse inspirasiooni et luua koreograafiaid. Sotsialiseerume läbi viiplemise üksteisega ja maailmaga. Koordinatsiooni eesmärgil võetakse ette füüsiliselt kergemaid tantsusid, milles on tasakaalu leidmist, rullimisi, kergemaid väikeseid hüppeid, kiirust, kompimist, osavust ja tugevust. Tähtsal kohal on rütm, häälitsused ja enda kehaosadega tutvumine.
Loovalt kasutatakse kogu keha koos juhendajaga läbi haaravate liikumiste nagu sirutamine, koogutamine, painutamine, kõverdamine, pöörlemine, väänlemine, ringitamine, pörkamine, viskumine, roomamine.

Tunnis kasutatakse abivahendeid ja põnni tantsutunnid on mängulised, lõbusad ja arendavad.

Beebitants & beebizumba

Tantsutund pakub võimalusi kooskasvamiseks liikumise ja muusika saatel. Koordinatsiooni eesmärgil võetakse ette füüsiliselt kergemaid tantsusid, milles on:
tõsteid, tasakaalu leidmist, rullimisi, hüppeid, kiirust, kompimist, osavust ja tugevust.

Loovalt kasutatakse kogu keha koos beebiga läbi haaravate liikumiste nagu sirutamine, koogutamine, painutamine, kõverdamine, pöörlemine, väänlemine, ringitamine, pörkamine, viskumine. Kindlasti on väga tähtsal kohal mängimine, müramine, häälitsemine mis loob suhet.

Beebitants toetab lapse kõne arengut ja maailmamõistmist, annab varajase suhtlusrõõmu ja liikumispisiku, suurendab sotsialiseerumist eakaaslastega ja toetab positiivset meelestatust. Helid ja beebimuusika on tunnis saatjaks.

BEEBIMUMMUZUMBA – alates 3. kuust – 11. kuuni. Treening toimub koos ühe vanemaga, hüpitades oma beebit kõhukotis.
BEEBITANTS – alates 12.kuust – 3 aastaseni. Treening on koos vanemaga, kooskasvamise eesmärgil.

Noorte ja täiskasvanute tants

Koolinoorte tants

Tants on üks kehalise liikumise vorme, mis hävitab kehast stressihormoone, täiustab kehalist vormi, parandab tervist ja suurendab erksust. Tants parandab märgatavalt ka rühti ja arendab koordinatsiooni, paraneb rütmitunnetus. Kuna tantsu juures on oluline hea ja õige muusika, siis mõjutab see ka meeleolu, vabastab loovust ja tekitab paremat enesetunnet nii vaimselt kui füüsiliselt.

Koolinoorte treenigutel on fookuses nii tantsijate isiksus, grupidünaamika, ruumi, heli kui ka nende erinevate komponentide omavaheline suhe. Treeningute keskmes on tants kui liikumise kunst ning iga õpetaja ülesanne on läbi erinevate ülesannet tantsija võimed proovile panna, mille läbi tõsta teadlikkust ja oskusi. Iga noore füüsis on erinev ja et saavutada ühishingamine on kõige olulisem järjepidev treening.

Täiskasvanute tants

MER Stuudio ADULTS ALUSTAS 2023 õppeaastast. Treeningutel saavad osaleda alates 18+ Treeningu eesmärk on vabaneda rutiinist ja igapäeva mürast muusika ja tantsulise liikumise saatel ning seda kõike hea seltskonnaga. Tähtsal kohal on ka hoida voi saada parem vorm, nõtkem samm ja voolavust. Et igaüks leiaks omale sobiva takti ja stiili on spetsiaalselt kokku pandud treeningplaan.

 

 

Koolinoorte & täiskasvanute tantsustiilidest

STREET

Ehk erinevate tänavatantsu stiilide koondnimetus. Selle alla kuulub ka hiphop mis on saanud alguse 70-ndatest ning pärit noortelt New Yorki tänavate afroameeriklastelt, mis hiljem levinud kiirelt üle kogu maailma. Lisaks hiphop’i basic tantsusammudele, groove’ile & bounce’ile käsitleme erinevaid tantsulisi harjutusi, mille käigus areneb oma isiklik ja ainulaadne liikumiskeel. Street’i alla käivad viis kõige tuntumat tantsustiili hiphop, house, popping, locking ja breaking (breakdancing).

SHOWMIX

Showtantsu tundides saavad kokku erinevad tantsustiilid. Tundides tegeletakse tantsutehnika ja üldfüüsise arendamisega ning pannakse suurt rõhku koreograafia õppimisele. Kasutatakse kaasakiskuvat energilist muusikat, mis teeb trennid lõbusaks ja nauditavaks. Trennis saab igaüks võimaluse end proovile panna ning tunda end grupis olulise lülina.

LATINOMIX

Bailatino/zumba mis on osa ladina-ameerika rütmidest ja on mõeldud tulihingelistele. Kui standardtants on põhjamaalasele sobivalt rahulik, siis ladina tantsud tõstab tuju – neis on romantikat, voolavust, mitmetahulist liikumist ja salapära. Tegelikult on ladina tantse terve rida – lisaks võistlustel tantsitavatele viiele tantsule võiks nimetada näiteks mambot, salsat, lambadat, bachatat, merenguet, rumbat, sambat ja tšatšat (cha-cha-cha).

LYRICAL JAZZ

Lüürilise tantsu tund on üles ehitatud füüsilise, tunnetusliku ning tehnilise arengu saavutamiseks. Lüüriline tants on tantsustiil, mis sisaldab balleti, jazzi, akrobaatika ja moderntantsu erinevaid aspekte. Stiilis on ühendatud balletitehnika jazz’i, kaasaegse vabaduse ja musikaalsusega.

PERFORMANCE

Perfomance tantsutundides keskendume eelkõige show stiilile. Õpime tehnikat, arendame üldfüüsist. Koreograafiad keskenduvad tantsija energiale, sära kiirgamisele ja säravale esitusele. Trennis kui ka esinemistel saab tantsija tunda ennast tõelise staarina ja oma sära teistele edasi kanda.

HOUSE

House on tantsustiil, mis pärineb 80ndate aastate New Yorgist ja on tihedalt seotud house-muusikaga, mis on elektroonilise tantsumuusika žanr. House-tantsu iseloomustab energiline ja sujuv liikumine, mis ühendab erinevaid tantsustiile, sealhulgas hip-hop, salsa, capoeira ja jazz. Nagu paljud teised tantsustiilid, võimaldab ka see tantsijal end tantsus väljendada, näidata oma sisemaailma ja omapära.

JAZZ-FUNK

Jazz-funk tantsustiil on dünaamiline ja energiline tantsuvorm, mis ühendab jazz-tantsu ja hip-hop’i liikumised, lisades neile juurde funk-muusikale iseloomulikku rütmi ja groove’i. Jazz-funk trennides keskendutakse väljendusrikkusele, rütmilisele ja voolavale liikumisele, naiselikule liikumiskvaliteedile ning mängulisusele, julgustades tantsijaid eksperimenteerima ja lisama igale tantsijale omaseid elemente. Jazz-funkis on suur rõhk isikupärasel stiilil ja emotsionaalsel väljendusel. Tantsijad saavad võimaluse tõlgendada muusikat oma liikumisega, kasutades kehakeelt ja näoilmeid, et lisada koreograafiale juurde isiklikku karakterit.See stiil on tihti kasutusel lavatantsudes, muusikavideotes ja ka showtantsus. Jazz-funk sobib suurepäraselt neile, kes otsivad midagi energilist ja väljendusrikast.

STREET FUSION

Street Fusion on tantsustiil, mis ühendab tänavatantsu erinevaid elemente ja tehnikaid, luues ainulaadse ja mitmekesise tantsuvormi. Street Fusion ei piirdu ainult tänavatantsu tehnikatega. See stiil segab kokku erinevaid tänavatantsu stiile ja lisab neile mõjutusi ka teistest tantsužanritest, näiteks jazzist, kaasaegsest tantsust või isegi balletist, mis omakorda rikastavad koreograafiat ja liikumist. Tantsijad saavad trennides proovile panna ka oma musikaalsust, et erinevaid liikumisi ja õpitud koreograafiat muusikaga võimalikult täpselt sünkroniseerida. Tänu stiilide segule võib muusika varieeruda, ulatudes hip-hopist ja funkist elektroonilise tantsumuusika või hoopis jazzini, pakkudes põnevust ja uut hingamist igasse tundi.

KAASAEGNE

Kaasaegne tants hõlmab elemente paljudest stiilidest nagu klassikalisest tantsust, jazzist, balletist ja moderntantsust. Kaasaegses tantsus kasutatakse palju põrandatehnikat, pöördeid, hüppeid, improvisatsiooni, emotsiooni, kontrolli ning muutuseid rütmis ja kiiruses. Kaasaegne tants haarab ja äratada ka kõige tuimema hinge.

AKROBAATIKA

Akrobaatika arendab koordinatsiooni, osavust, julgust, tasakaalu, jõudu ja painduvust. Põhilisteks akrobaatilisteks harjutusteks on tirelid, tirelringid, sillad, sildringid, hüpped, seisud jpm. Lisaks annab lapsele hea rühi ja kehahoiu ning õpetab oma keha paremini tunnetama. Kõige selle juures on ohutus seatud esikohale.

GIRLY HIPHOP

Tüdrukulikum hip-hop on suund neile, kes on hingelt hip-hop kultuuriga lähedased, kuid sisemine soov on säilitada türukulikum, naiselikum liikumine ja seda kõike teha laiades pükstes, mis on selle tantsustiili tunde loomisel oluline osa. Võib öelda, et girly hip-hop on selliste populaarsete stiilide segu nagu hip-hop ja jazz-funk. Tundides õpime põhiliigutusi, sammude täpsust, kus toome esile ka plastilisuse, teravuse ja seda läbi helguse säilitades amplituut. Girly Hiphop annab võimaluse tunda ennast tõelise tantsuprintsessi või tantsukuningkannana.

Koostööpartnerid

Partneri logoPartneri logoPartneri logoPartneri logoPartneri logoPartneri logoPartneri logoPartneri logo